Yangın Tatbikat Eğitimi

Yangın Eğitimlerinin Amacı

Yangın eğitimi içeriğinde eğitime katılan kişilere yanmanın, yangının, yangın sınıflarının, yangın söndürme cihazlarının neler olduğu ve kullanımı, yangın anında neler yapılması gerektiği gibi eğitimler verilir. Bu eğitimi almak isteyenlerin en az lise mezunu olması gerekmektedir. Bu eğitim 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında eğitimi alan kişi veya kişilerin yangın öncesinde ve sonrasında neler yapması gerektiği öğretilir.

Yangın Tatbikatlarında Amaç

İşletme/kurumda görevli yangın ekibini (söndürme, kurtarma, ilkyardım, emniyet) olası yangınları önlenmesi, yangın anında doğru davranış tarzlarının kazandırılması ile yangınla mücadele, söndürme ve kurtarma konusunda eğiterek, yangınları önlemek ve başlangıç halinde müdahale ederek can ve mal kayıplarını en az seviyede tutmaktır.

Yangın Eğitimleri; Sivil Savunma Ve İtfaiye mezunlarından oluşan  eğitmenlerimizle, yangın eğitimlerini, kanun ve yönetmeliklere uygun olarak teorik ve uygulamaları olarak verilmektedir.

Eğitim sonunda eğitimi tamamlayan kişilere 1 yıl geçerliliği olan ” Yangın Eğitim Sertifikası” verilmektedir. 

Yangın Eğitim Konuları:

Ülkemizdeki Yangın Olayları Ve İstatistikler, Yanma Ve Yangın Olgusu, Yanma Çeşitleri Ve Bileşenleri, Yanıcı Maddeler Ve Özellikleri ,Isı Kaynakları Ve Etkileri, Isı Transferi, Yangın Sebepleri Ve Etkenleri, Yangın Önleyici Tedbirler, Yangın Sınıfları Ve Özellikleri, Yangın Çeşitleri Ve Özellikleri, Yangın Belirtileri Ve Safhaları, Yanma Ürünleri, Yangın Yerinde Tehlikeler, Söndürme Metotları, Söndürme Maddeleri Ve Özellikleri.

Call Now ButtonHemen Ara!